Ders özetleri ve deneme sınavları için tıklayın.

 

1. Dönem Ders Özetleri                                   2. Dönem Ders Özetleri
3. Dönem Ders Özetleri                                   4. Dönem Ders Özetleri
5. Dönem Ders Özetleri                                   6. Dönem Ders Özetleri
7. Dönem Ders Özetleri                                   8. Dönem Ders Özetleri

 

Facebook Grubumuza Katılıp Ders Çalışmak İçin Tıklayınız.

                     

Facebook Grubumuza Katılmak İçin Burayı Tıklayın

Hermes'in Güncesi

bla bla bla

  • Home
    Home This is where you can find all the blog posts throughout the site.
  • Categories
    Categories Displays a list of categories from this blog.
  • Bloggers
    Bloggers Search for your favorite blogger from this site.
  • Login
    Login Login form

AÖF E- Seminer Programı Nedir? Programda Neler Var?

Posted by on in Açık Öğretim Sistemi Hakkında
  • Font size: Larger Smaller
  • Hits: 5220
  • Subscribe to this entry
  • Print

Açıköğretim öğrencilerini alanlarında uzman akademisyenlerle yüz yüze ve çevrimiçi olarak buluşturmayı amaçlayan e-seminer projesi, 22 Nisan 2013 Pazartesi günü sabah 9'da yapılacak olan ilk e-seminer ile hayata geçiyor.

Bugüne kadar Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine yöneltilen en büyük eleştirilerden biri olan eşzamanlı danışmanlık hizmetlerinin yetersizliği ile ilgili sorunlara çözüm getirmek amacıyla tasarlanan e-seminer hizmeti, öğrenenleri öğreticilerle buluşturmayı amaçlamaktadır.

2012-13 öğretim yılının bahar döneminde ilk defa uygulanacak olan e-seminerler haftanın belirli gün ve saatlerinde 45 dk’lık süre ile gerekleştirilecektir. Eşzamanlı olarak katılamayan öğrenenler için hazırlanan tüm e-seminerler kaydedilerek bir öğretim dönemi boyunca Açıköğretim e-Öğrenme Portalı’nda yayınlanacaktır.

Bu dönem düzenlenecek olan e-seminerlerin tarihi, saati, sunum yapacak hocaların isimleri ve konusu e-Seminer Programı başlığı altında verilmiştir.

Hazırlanacak olan tüm e-seminerlerin aşağıda tarif edilen yapı ve program dahilinde hazırlanması planlanmaktadır.

  • Giriş (5 dk) 
    e-Seminerin konusu hakkında bir girizgah yapılır. Bir önceki e-seminerin içeriğine atıfta bulunarak işlenen konu başlıkları hatırlatılır.
  • Konu Anlatımı (25 dk) 
    İlgili ünite içerisinde yer alan konu başlıkları sırasıyla işlenir. Eğer varsa daha önceden hazırlanmış etkileşimli e-kitap, yardımcı ders materyalleri kullanılabilir.
  • Soru - Cevap (15 dk) 
    Öğrencilerden gelen sorular yanıtlanır. Öğrencilerden gelen herhangi bir soru yok ise ders kitabının ilgili ünitesinin sonunda yer alan ünite değerlendirme soruları yanıtlanır.

Yapılması planlanan e-seminerlerin hatasız ve sorunsuz bir biçimde gerçekleştirilebilmesi için e-seminerlere katılacak öğrencilerin aşağıda listesi verilen genel kurallara uyması çok büyük önem taşımaktadır.

  1. Tüm e-seminerler tam saatinde başlar ve sonlandırılır. Bir e-seminerin toplam süresi 45 dakikadır ve bu süre hiçbir koşul altında uzatılmayacaktır.
  2. Tüm e-seminerler baştan sona kaydedilmektedir. e-Seminere eş-zamanlı olarak katılamayan öğrenciler Açıköğretim e-Öğrenme Portalında oturum açarak ilgili dersin e-seminer kayıtlarına dilediği zaman 7/24 ulaşabilirler.
  1. Toplantıya katılma
    • Bir e-seminer toplantısına katılmak için aşağıda yer alan haftalık e-seminer programından giriş yapmak istediğiniz toplantı salonu bağlantısına tıklayınız.
    • Oturum açma ekranında Misafir olarak gir seçeneğini seçiniz.
    • Ad metin kutusuna adınızı ve soyadınızı tamamı büyük harf olacak biçimde yazınız.
    • Odaya Gir düğmesine tıklayınız.
  2. Toplantı temelleri
  3. Erişilebilirlik özellikleri
  4. Toplantılarda sohbet
  5. Ses düzeyini ayarlama veya kapatma
  6. Sesinizi yayınlama
  7. Web kamerası videosu paylaşma
  8. Ekranınızı paylaşma

Pazartesi

SaatDers AdıSunucuSalon
09:00 - 10:00 KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ YRD.DOÇ. SAYE NİHAN ÇABUK Salon 1
DAVRANIŞ BİLİMLERİ II ARAŞ.GÖR. DENİZ GÜLER Salon 3
10:00 - 11:00 KAMU MALİ YÖNETİMİ YRD.DOÇ. CUMHUR DÜLGER Salon 1
İHRACAT - İTHALATTA ÖRNEK OLAYLAR ÖĞR.GÖR. HAYRİ  BARUTCA Salon 3
İŞLETME HUKUKU YRD.DOÇ. NEVAL OKAN Salon 5
KRİZ İLETİŞİMİ VE YÖNETİMİ ARAŞ.GÖR. NAİM  ÇINAR Salon 2
11:00 - 12:00 PORTFÖY YÖNETİMİ DOÇ. MEHMET BAŞAR Salon 3
GENEL MUHASEBE II YRD.DOÇ. CEM SAYIN Salon 5
KÜÇÜK İŞLETME YÖNETİMİ DOÇ. NURCAN  TURAN Salon 1
DIŞ TİCARETTE BİLGİSAYAR UYGULAMALARI YRD.DOÇ. ÇETİN  POLAT Salon 4
12:00 - 13:00 İŞ ve YAŞAMDA MOTİVASYON PROF. ERHAN  EROĞLU Salon 5
13:00 - 14:00 MATEMATİK II DOÇ. TANER  BÜYÜKKÖROĞLU Salon 3
14:00 - 15:00 BİLGİ EKONOMİSİ PROF. EROL  KUTLU Salon 5
MALİYE POLİTİKASI YRD.DOÇ. YAŞAR TAMER  ERGÜL Salon 1
DIŞ TİCARET BELGELERİ YRD.DOÇ. NURAY İSLATİNCE Salon 3
15:00 - 16:00 İŞ ORTAMINDA PROTOKOL ve DAVRANIŞ KURALLARI ARAŞ.GÖR. NERGİZ  KARADAŞ Salon 5
İNFAZ HUKUKU ÖĞR.GÖR. BARIŞ  IŞIK Salon 6
16:00 - 17:00 MALİYET ANALİZİ DOÇ. HAMDİ ERDİN GÜNDÜZ Salon 1
KENT SOSYOLOJİSİ DOÇ. FATİME GÜNEŞ Salon 3
17:00 - 18:00 EKONOMİNİN GÜNCEL SORUNLARI ARAŞ.GÖR. FATMA  CAN Salon 1
İŞ ETİĞİ YRD.DOÇ. NURAY  TOKGÖZ Salon 3

Salı

SaatDers AdıSunucuSalon
09:00 - 10:00 GÖRSEL KÜLTÜR PROF. TEVFİK FİKRET UÇAR Salon 1
10:00 - 11:00 GAYRİMENKUL YÖNETİMİNDE MESLEKİ ETİK DOÇ. FİGEN DALYAN Salon 3
MAHALLİ İDARELER MALİYESİ YRD.DOÇ. TUFAN ÇAKIR Salon 5
DAVRANIŞ BİLİMLERİNE GİRİŞ YRD.DOÇ. BAHTİYAR ERASLAN ÇAPAN Salon 1
İŞ ve SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU YRD.DOÇ. FATMA  KOCABAŞ Salon 2
11:00 - 12:00 MEDYA VE REKLAM DOÇ. BANU DAĞTAŞ Salon 3
İŞ PLANI YRD.DOÇ. BURAK TUĞBERK TOSUNOĞLU Salon 5
CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU DOÇ. HAKAN KARAKEHYA Salon 1
DOSYALAMA ARŞİVLEME ÖĞR.GÖR. ORKUN ŞEN Salon 4
12:00 - 13:00 MARKA İLETİŞİMİNDE ANALİZ VE ARAŞTIRMA II ÖĞR.GÖR. MİNE  AYMAN Salon 5
13:00 - 14:00 ... ... ...
14:00 - 15:00 EMLAK FİNANS VE EMLAK DEĞERLEME YRD.DOÇ. SERPİL ALTINIRMAK Salon 1
FİNANS MATEMATİĞİ DOÇ. METİN  ÇOŞKUN Salon 3
ULUSLARARASI EKONOMİK KURULUŞLAR YRD.DOÇ. NAZIM ÇATALBAŞ Salon 5
İŞLETME FONKSİYONLARI DOÇ. SENEM  BESLER Salon 2
KAMU YÖNETİMİ DOÇ. SÜLEYMAN  SÖZEN Salon 4
15:00 - 16:00 KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM PROF. ASUMAN  AĞAÇSAPAN Salon 5
LOJİSTİKTE TEKNOLOJİ KULLANIMI YRD.DOÇ. ZEHRA KAMIŞLI ÖZTÜRK Salon 1
BANKACILIK HİZMET ÜRÜNLERİ DOÇ. METİN ÇOŞKUN Salon 3
16:00 - 17:00 FİNANSAL TABLOLAR ANALİZİ PROF. SAİME ÖNCE Salon 5
PERAKENDECİLİĞE GİRİŞ ARAŞ.GÖR. FEYZA KAYA Salon 1
ORGANİZASYONLARDA DAVRANIŞ PROF. AYŞE ÇİĞDEM KIREL Salon 3
17:00 - 18:00 ENERJİ YÖNETİMİ VE POLİTİKALARI PROF. MURAT  TANIŞLI Salon 5
GENEL MATEMATİK YRD.DOÇ. ŞENAY BULUT Salon 1

Çarşamba

SaatDers AdıSunucuSalon
09:00 - 10:00 DİJİTAL İLETİŞİM VE YENİ MEDYA DOÇ. MESUDE CANAN ÖZTÜRK Salon 1
ÖRGÜTSEL DAVRANIŞ ARAŞ.GÖR. OZAN AĞLARGÖZ Salon 3
KÜRESELLEŞME VE KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM DOÇ. RASİME AYHAN YILMAZ Salon 5
10:00 - 11:00 İKTİSADA GİRİŞ II PROF. CAFER NECAT BERBEROĞLU Salon 1
İŞ ETÜDÜ ARAŞ.GÖR. EMRE ÇİMEN Salon 3
İCRA İFLAS HUKUKU ARAŞ.GÖR. BARIŞ TORAMAN Salon 5
FİNANSAL YÖNETİM II PROF. NURHAN  AYDIN Salon 2
11:00 - 12:00 HİZMETLER EKONOMİSİ YRD.DOÇ. AYLA YAZICI Salon 1
GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERDE SİYASET YRD.DOÇ. ERHAN  AKDEMİR Salon 3
E-PERAKENDECİLİK DOÇ. NEZİHE FİGEN  ERSOY Salon 5
FİNANSAL KURUMLAR YRD.DOÇ.DR. MUTLU MURAT KOÇYİĞİT Salon 4
12:00 - 13:00 HUKUK TARİHİ ARAŞ.GÖR. EMRAH  YILMAZ Salon 1
13:00 - 14:00 KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK ARAŞ.GÖR. ÖMER KUTLU Salon 5
14:00 - 15:00 GAYRİMENKUL EKONOMİSİ YRD.DOÇ. LEVENT ERDOĞAN Salon 3
MARKA İLETİŞİM KAMPANYALARI YRD.DOÇ. MEHMET SİNAN ERGÜVEN Salon 5
İNSAN VE TOPLUM YRD.DOÇ. OYA BEKLAN ÇETİN Salon 2
BORÇLAR HUKUKU ARAŞ.GÖR. ÖZDEN  ÖZER TAŞKIN Salon 4
15:00 - 16:00 TEMEL CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU BİLGİSİ ARAŞ.GÖR. NAZMİYE  ÖZENBAŞ BOYDAĞ Salon 1
MEDYA SİYASET KÜLTÜR DOÇ. ÖMER  ÖZER Salon 5
MEDYA EKONOMİSİ VE İŞLETMECİLİĞİ DOÇ. ERDAL DAĞTAŞ Salon 2
PERFORMANS YÖNETİMİ DOÇ. SERAP BENLİGİRAY Salon 3
16:00 - 17:00 MUHASEBE YAZILIMLARI DOÇ. ADNAN  SEVİM Salon 5
17:00 - 18:00 HALK EDEBİYATINA GİRİŞ II DOÇ. MUSTAFA  SEKMEN Salon 5

Perşembe

SaatDers AdıSunucuSalon
09:00 - 10:00 ... ... ...
10:00 - 11:00 ÇALIŞMA EKONOMİSİ DOÇ. VERDA CANBEY ÖZGÜLER Salon 1
BİREY VE DAVRANIŞ YRD.DOÇ. YAVUZ TUNA Salon 3
İNŞAAT VE GAYRİMENKUL MUHASEBESİ PROF. SALİM ŞENGEL Salon 5
11:00 - 12:00 MEDYA VE ETİK YRD.DOÇ. JALE BALABAN SALI Salon 1
PAZARLAMA İLKELERİ DOÇ. ÖZLEM ATALIK Salon 3
İKTİSADİ BÜYÜME YRD.DOÇ. MUNİSE TUBA AKTAŞ Salon 5
KAMU EKONOMİSİ II YRD.DOÇ. FATMA TURAN KOYUNCU Salon 2
ÖRGÜTLERDE İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ YRD.DOÇ. FERHAN ŞENGÜR Salon 4
12:00 - 13:00 OTEL YÖNETİMİ YRD.DOÇ. OKTAY EMİR Salon 5
İNSAN HAKLARI VE KAMU ÖZGÜRLÜKLERİ ARAŞ.GÖR. OZAN GİRAY ŞAHİN Salon 1
13:00 - 14:00 ... ... ...
14:00 - 15:00 MAKRO İKTİSAT ARAŞ.GÖR. BİLGİN  BARİ Salon 1
İSTATİSTİK II ARAŞ.GÖR. DUYGU TUNALI Salon 3
HALKLA İLİŞKİLER UYGULAMALARI VE ÖRNEK OLAYLAR ARAŞ.GÖR. LEVENT ÖZKOÇAK Salon 5
TEKNOLOJİNİN BİLİMSEL İLKELERİ II PROF. ENGİN TIRAŞ Salon 2
İDARE HUKUKU YRD.DOÇ. ŞERİFE YILDIZ AKGÜL Salon 4
15:00 - 16:00 HUKUKUN TEMEL KAVRAMLARI II YRD.DOÇ. GÖKHAN GÜNEYSU Salon 1
MALİYET YÖNETİMİ DOÇ. VEDAT EKERGİL Salon 3
ELEKTRONİK TİCARET YRD.DOÇ. ARMAN AZİZ KARAGÜL Salon 5
16:00 - 17:00 ANAYASA II YRD.DOÇ. İLKER GÖKHAN ŞEN Salon 5
17:00 - 18:00 ... ... ...

Cuma

SaatDers AdıSunucuSalon
09:00 - 10:00 MEDENİ HUKUK II ARAŞ.GÖR. SEVTAP YÜCEL YAKUT Salon 5
HALKLA İLİŞKİLER YRD.DOÇ.DR. SEVİL BAYÇU Salon 2
10:00 - 11:00 DOĞAL KAYNAKLAR VE ÇEVRE EKONOMİSİ DOÇ. GÜLER  GÜNSOY Salon 1
AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ ARAŞ.GÖR. SEVİLAY KÜÇÜKSAKARYA Salon 3
ELEKTROMEKANİK KUMANDA SİSTEMLERİ YRD.DOÇ. HANİFE APAYDIN ÖZKAN Salon 5
11:00 - 12:00 PERAKENDECİLİKTE ÜRÜN YÖNETİMİ ARAŞ.GÖR. ERDENER  ÖZÇETİN Salon 1
EKONOMİK ANALİZ YRD.DOÇ. ZEYNEP ERDİNÇ Salon 3
KÜRESEL PAZARLAMA ARAŞ.GÖR. DİLŞAD  KIRSELİOĞLU Salon 5
12:00 - 13:00 ... ... ...
13:00 - 14:00 İLETİŞİM KURAMLARI YRD.DOÇ.DR İNCİLAY CANGÖZ Salon 3
ETKİLİ İLETİŞİM TEKNİKLERİ PROF. AHMET HALÜK YÜKSEL Salon 5
14:00 - 15:00 KONAKLAMA İŞLETMELERİNDE MUHASEBE UYGULAMALARI YRD.DOÇ. ERGÜN KAYA Salon 1
DIŞ TİCARETLE İLGİLİ KURUMLAR ve KURULUŞLAR ARAŞ.GÖR. SEZGİN  ATEŞ Salon 3
PARA POLİTİKASI PROF. MUHARREM AFŞAR Salon 5
KİŞİSEL SATIŞ TEKNİKLERİ YRD.DOÇ. ADİLİ SADIK  BAHÇE Salon 6
15:00 - 16:00 ... ... ...
16:00 - 17:00 ... ... ...
17:00 - 18:00 MALİYE POLİTİKASI II YRD.DOÇ. ABDURRAHMAN TARAKTAŞ Salon 3

 

Rate this blog entry:
0
Acikogretim edebiyat bitirdi, ogretmen, bilgisayar bagimlisi, siirsever insan. Tek dersi 100 ulke gezmeden olmemek.

Achievements

  • No comments made yet. Be the first to submit a comment

Leave your comment

Guest
Guest Pazartesi, 18 Kasım 2019